Amortizatorių keitimas

2016-05-11

Kokia pagrindinė amortizatoriaus funkcija?

Pagrindinė amortizatorių funkcija – palaikyti gerą automobilio sukibimą su kelio paviršiumi, taip, kad būtų įmanoma atitinkamai perduoti jėgas veikiančiais automobilio sukibimą su keliu( greitėjimas, stabdymas, judėjimo krypties keitimas).

Automobilio ratams praradus sukibimą su kelio danga, didelė tikimybė, jog prarasite automobilio kontrolę – dėl šių priežasčiųamortizatoriai yra vieni iš svarbesnių automobilio važiuoklės elementų.

Kokie veiksniai turi įtakos amortizatoriaus gedimams?

Ilgas naudojimo laikotarpis, naudojimas nepalankiomis eismo sąlygomis, dulkės, korozija dėl druskos ir vandens turi įtakos amortizatorių tarnavimo laikui ir slopinimo efektyvumui.

Kada sugenda amortizatoriai?

Priklausomai nuo vairavimo sąlygų, amortizatoriai sugenda maždaug po 60–80 tūkst. kilometrų  ridos.

Blogai veikiantys amortizatoriai, važiuojant 80km/h greičiu, pailgina stabdymą iki 2–3 metrų, palyginti su automobiliu, turinčiu gerai veikiančius amortizatorius.

Amortizatorių susidėvėjimas ir senumas taip pat turi įtakos vairavimo stabilumui posūkyje. Atlikus testus su automobiliais, turinčiais tik perpus gerai veikiančius amortizatorius, pastebėta, kad galinis ratas greičiau praranda kontaktą su kelio paviršiumi  staigiuose posūkiuose arba ant nelygaus kelio.

Dažniausiai Pasitaikančios amortizatorių  gedimo priežastys:

  1. Suplyšusios apsauginės amortizatoriaus koto gumos, ko papasekoje ant  amortizatoriaus koto patekusios aštrios kietos purvo dalelės pažeidžia veidrodinį paviršių. Išbėgus tepalui, ar dujoms amortizatorius neatlieka savo funkcijos;
  2. Smūgio metu sulenktas amortizatoriaus kotas;
  3. Amortizatoriaus montavimas nesilaikant  gamintojo instrukcijų,
  4. Amortizatoriaus pažeidimas montuojant be specialių įrankių;
  5. Keičiamas tik vienos pusės amortizatorius.